Twitch.tv to obecnie najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie, skupiająca na samym początku jedynie społeczność graczy. Dziś na platformie możemy oglądać streamy nie tylko z gier, ale również lifestyle'owe, co również było swego czasu wykorzystywane przez pewien rodzaj streamerek zwanych potocznie "baseniarami". Dziś aktualnie platform streamingowych mamy trzy: Twitch, Youtube oraz Facebook i to właśnie ta druga platforma staje się obecnie zagrożeniem dla platformy Amazona.

Okazuje się, że w najbliższym czasie może dojść do transferu streamerów z platformy Twitcha na Youtube. Dotychczas takich migracji w historii streamingu znamy dwie, pierwszą z nich był transfer popularnych twórców z Twicha na Microsoftowy Mixer, który to nie przetrwał próby czasu, a następnie do Facebooka. Oba transfery były na dobrą sprawę krótko terminowe, ponieważ content creatorzy zawsze wracali do fioletowych, gdy zakończyła się umowa. Jednak należy pamiętać, że Youtube istnieje od lat i podobnie jak Twitch ma ugruntowaną pozycję u podstaw swojej działalności. 

Historia zatacza koło i znowu nadchodzi okres, gdzie twórcy migrują z Twitcha na inną platforme za sprawą intratnych kontraktów, tylko tym razem przeciwnik "fioletowych" do łatwych nie należy za sprawą funkcjonalności, jaką oferuje, czego brakowało wcześniej w przypadku FB czy Mixera. Niedawno z platformy odszedł DrLupo posiadający 4,5 mln obserwujących oraz 11 tys. subskrypcji. Niedługo po tym transferowi uległ również TimTheTatman posiadający przeszło 7 mln obserwujących i 30 tys. subskrypcji.

Na chwilę obecną nie są znane koszty transferu obu streamerów, jak również czy kolejne są planowane, jednakże twórcy kontentu są przekonani, że ich widzowie przejdą wraz z nimi z Twitcha na YT. Jak wiadomo, nie wszyscy, lecz wg nich będzie to 7 na 10 widzów. Należy wspomnieć, że sam DrDisRespect, który został zbanowany na platformie fioletowych, nie zamierza już do nich wracać, zadomawiając się tym samym na YT.