Popularny w serwisie społecznościowym YouTube, dzieje się wiele kontrowersyjnych zmian. Niedawno pisaliśmy o tym, że portal zdecydowało o usunięciu opcji dodawania napisów przez widzów do istniejących i wstawionych już filmów. Możecie przeczytać o tym pod tym linkiem

Tym razem YouTube postanowił pozbyć się kolejnej przez niego oferowanej opcji. Mowa o wysyłaniu maili do widzów z powiadomieniami o nowo wrzuconym filmie przez zasubskrybowanego przez nich twórcę. Firma tłumaczy swoją decyzję tym, że zbyt mała liczba użytkowników ignorowała owe wiadomości w swojej skrzynce. Liczba osób korzystająca z powiadomień nie zadowoliła giganta.


Prawdopodobnie, tak jak w przypadku poprzedniej decyzji, ta także spotka się z głosami niezadowolenia użytkowników serwisu YouTube. W końcu są ludzie, którzy chętnie korzystają z przychodzących do nich maili. Dzięki nim wiedzą, że w razie czego nie przegapią żadnego filmu zasubskrybowanych youtuberów. YouTube mogło po prostu wyjść z propozycją ewentualnego wyłączenia opcji powiadomień mailowych. Najwyraźniej jednak firma stwierdziła, że dalsze brnięcie w temat jest dla niej nieopłacalne i sama przyznaje, że użytkownicy otwierali mniej niż 0,1 % wspomnianych wiadomości.

Powiadomienia e-mail zostaną wyłączone już w przyszłym tygodniu, dokładnie 13 sierpnia.


źródło: purepc.pl
grafika: pexels.com