W serwisie społecznościowym YouTube parę lat temu pojawiła się opcja dodawania przez użytkowników własnych napisów do istniejących i opublikowanych już filmów. Dwa dni temu dziennikarz Liam O’Dell za pomocą swojego Twittera opublikował wiadomość, z której wynika, że YouTube planuje usunąć opcję na dobre. Decyzja ta spowodowała, że popularny portal spotkał się z negatywnym odzewem ze strony użytkowników. Mogło wydawać się, że jest to dość powszechnie używany element w serwisie, jednak YouTube tłumaczy swoją decyzję w następujący sposób:


Ta funkcja była używana stosunkowo rzadko i często sprowadzała się do spamu lub nadużyć, dlatego usuwamy ją, aby skupić się na pozostałych narzędziach twórczych.


Użytkownikom wyraźnie nie podoba się ten pomysł. Opcja ta była wykorzystywana między innymi do dodawania napisów jako tłumaczeń filmów na inne języki. YouTube przekonuje, że reszta opcji związanych z napisami, czyli możliwość dodawania ich do własnego filmu, włączenie automatycznych czy też autorstwa firm trzecich będą nadal dostępne. Jednak myślę, że każdy zgodzi się, że automatyczne napisy nie zawsze działają dobrze i opcja dodawania napisów przez widzów była dość przydatna. Opcja ma zostać usunięta już 28 września tego roku.źródło: gry-online.pl