Już wkrótce na rynku zadebiutuje PlayStation 5. Nowa konsola rozgrzewa serca graczy, a z najnowszych pogłosek wiemy, że może także już przejmować sklepy na całym świecie. Użytkownik serwisu Twitter o pseudonimie Iron Core, udostępnił zdjęcie stacjonarnego punktu, w którym najprawdopodobniej będzie można przetestować nadchodzący sprzęt do grania. 


Reakcje użytkowników są bardzo różnorodne. Część graczy uważa, że w dobie dopiero wygasającej pandemii jest to zbyt ryzykowne posunięcie. Szczególnie że zainteresowanie takimi punktami będzie najprawdopodobniej bardzo duże. Druga strona twierdzi, że sklepy na pewno zadbają o bezpieczeństwo, a sam producent urządzenia już zbyt długo zwlekał z ujawnieniem konsoli.

Miejsce uwiecznione na fotografii znajduje się w sklepie, w Wielkiej Brytanii. Niewykluczone, że już wkrótce podobne stanowiska zostaną umieszczone w marketach na całym świecie — w tym także w Polsce. Na tę akcję marketingową Sony z pewnością zostaną nałożone ograniczenia i restrykcje. Taka okazja może być jednak idealnym momentem, aby podjąć decyzję o zakupie przedpremierowym.

Wciąż nie jest znana data premiery konsoli, jednak producent zapewnia, że urządzenie zadebiutuje jeszcze w tym roku. Sony również ostatnio zapewniło, że będzie informować klientów o przedsprzedaży z bardzo dużym wyprzedzeniem — tak, aby każdy chętny miał szansę zakupić sprzęt do grania.

Źródło: Twitter