Google Play Pass to abonament dedykowany fanom gier mobilnych. Dzięki niemu firma oferuje dostęp do zróżnicowanej listy, w której znajdują się zarówno klasyczne gry wideo, jak i mniej znane produkcje. 


W kolekcji Play Pass użytkownicy znajdą setki tytułów - od gier, które pomogą im się zrelaksować, po aplikacje zwiększające produktywność. Ponadto ulubione klasyki, takie jak np. Sonic the Hedgehog, a także znane wszystkim tytuły m.in. Monument Valley, Terraria czy Star Wars: Knights of the Old Republic. Inne warte uwagi pozycje, to między innymi LIMBO, This War of Mine czy Teslagrad. Co miesiąc pojawiać się będą również kolejne aplikacje i gry - nowe wydania, takie jak Olo Loco i Bright Paw czy świetne tytuły - Dakka Squadron od Phosphor albo seria Worms od Team17, które pojawią się pod koniec tego roku.

Usługa zadebiutuje już w tym tygodnie, dlatego wszyscy chętni będą mogli ją sprawdzić, korzystając z bezpłatnego okresu próbnego. Ten potrwa miesiąc, a za korzystanie w następnych trzeba będzie płacić 22,99 zł. Z kolei roczna subskrypcja kosztuje 139,99 zł. Gry i aplikacje obecne w ofercie zostaną wyróżnione w sklepie Google Play za pomocą specjalnej kategorii.