Dziś w nocy Nvidia potwierdziła przejęcie Arm Limited. Twórcy kart graficznych postanowili wyłożyć na transakcje 40mld dolarów. Jest to ogromna suma, ale ta decyzja może okazać się kluczowa do walki o rynek mobilny. Firma odpowiedzialna za karty graficzne GeForce za pomocą tej transakcji chce poprawić swoje możliwości i rozszerzyć działalność na prężnie rozwijającym się rynku mobilnym.

Nie będzie drastycznych zmian w firmie Arm, będzie ona dalej posiadać siedzibę w wielkiej Brytanii i „będzie ciągle działać w modelu otwartej licencji, przy jednoczesnym zachowaniu globalnej neutralności klienta”.
Firma Arm to brytyjskie przedsiębiorstwo projektujące mikroprocesory dla Samsunga, Qualcomm oraz Apple. Po przejęciu firmy przez Nvidie pojawiły się pogłoski, że teraz będą mogli zadbać o układ dla Nintendo Switch. Jak donosi redakcja Bloomberga, firma nie może sobie pozwolić na stratę dotychczasowych klientów korzystających z technologi Arm, która będzie dostępna z całego świata.

Wraz z przejęciem firma będzie mogła spełnić swoje ambicje dotyczące podbicia rynku mobilnego, zapewniając procesory dla smartfonów i tabletów. Zmiany w firmie na pewno wpłyną na rynek technologii na całym świecie, ale o tym dowiemy się za jakiś czas, gdy te zmiany będą widoczne na rynku.