Na oficjalnym blogu amerykańskiej marki pojawiła się wiadomość, która precyzuje moment debiutu konsoli. Microsoft zapowiada, że Xbox Series X trafi do sklepów w listopadzie tego roku. Nie podano jednak konkretnego dnia. 

W oświadczeniu kalifornijski producent zaznacza, że konsola zaoferuje „tysiące gier z różnych generacji” a część z nich zostanie "zoptymalizowanych pod kątem Xbox Series X”. Deweloperzy zadbają o przede wszystkim o odpowiednie wykorzystanie technologii RayTracing, umożliwienie gry w 120 klatkach na sekundę czy szybsze wczytywanie, a także natychmiastowe wznowienie gry.
Na tej liście z całą pewnością nie zabraknie gier, dostępnych na inne platformy. Jednak to już w dniu premiery zagramy w produkcje ekskluzywne takie jak między innymi polski psychologiczny horror The Medium. Firma podkreśla, że ponad 50 nowych gier oraz ponad 40 wcześniej wydanych tytułów otrzyma „optymalizację”. Wspomniane „tysiące” gier to oczywiście produkcje z czterech generacji konsol, bowiem Microsoft zapewni pełną Wsteczną Kompatybilność od Xbox Classic po Xbox One.

Źródło: Microsoft, news.xbox.com