Microsoft Surface Duo wejdzie oficjalnie do sprzedaży już 10 września 2020 roku. Producent od samego początku uprzedzał, że na nowy tablet będziemy musieli poczekać, jednak premiera przyszła prędzej niż się tego spodziewaliśmy. Poznaliśmy również cenę za jego podstawową wersję, która będzie wynosić 1399 dolarów - czyli mniej więcej 5200zł. 
Niestety, pomimo iż znamy datę premiery, cenę oraz budowę tabletu nie znamy jego pełnej specyfikacji. Wiemy, natomiast iż Surface Duo nie będzie działał pod obsługą Windows tylko jak mogliśmy się tego spodziewać na jego pokładzie zagościł system Android. Nieoficjalne źródła mówią, że tablet będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855, 6GB pamięci ram oraz baterię o pojemności 3577mAh jednak nie jest to nic pewnego. Tablet nie otrzymał również głośników stereo, a szybkie ładowanie ogranicza się do 18W. 
Zdaniem redakcji pomimo innowacyjności tabletu i wykorzystaniu dwóch wyświetlaczy 5,6 cala urządzenie jest zbyt drogie do oferowanych podzespołów. Cena sugeruje, jednak iż sprzęt może wyjść w kilku konfiguracjach sprzętowych. Pozostaje nam poczekać na premierę, aby dowiedzieć się więcej. 


Źródło Tabletowo.pl