Firma Razer, zaprezentowała dziś nową klawiaturę Razer BlackWidow V3, dostępną w dwóch wersjach. 
Alvin Cheung, starszy wiceprezes działu urządzeń peryferyjnych w Razer wspomina o nowej klawiaturze:

“Nowa BlackWidow V3 nadchodzi z masą usprawnień i nowości, zachowując jednocześnie wygląd i cechy, za które pokochali ją gracze, dając im BlackWidow kontynuującą dziedzictwo poprzedników.”


Producent wymienia, że klawiatura BlackWidow V3 posiada przełączniki Razer Mechanical Switches, teraz wzbogacone o dodatkowe ścianki dla lepszej stabilności, są nadzwyczaj odporne na uszkodzenia, a ich żywotność wynosi 80 milionów kliknięć.

Tak jak w poprzednich wersjach tu również będziemy mieć wybór między zielonym a żółtym wariantem. Ten pierwszy posiada precyzyjne przyciski ze słyszalnym kliknięciem, a drugi model przeznaczony jest dla graczy ceniących sobie ciszę. 
Kolejne usprawnienia w BlackWidow V3 to zastosowanie zmodernizowanych dwuwarstwowych nasadek klawiszy wykonanych z tworzywa ABS. Sprzęt posiada dwuwarstwowy odlew, który wtapia litery w strukturę nakładki, co sprawia, że oznaczenia na klawiszach nigdy się nie zetrą.

Nowością w BlackWidow V3 jest wielofunkcyjne cyfrowe pokrętło, które dzięki oprogramowaniu Razer Synapse 3 można przypisać do niemal każdej funkcji, jak ustawienia głośności czy jasności podświetlenia. Warto zaznaczyć, że ten dodatek nie pojawia się w wersji bez klawiatury numerycznej. 
BlackWidow V3 posiada aluminiową obudowę z możliwością zwinięcia i schowania kabla, tak aby jego nadmiar nie przeszkadzał na stanowisku do grania, dodatkowo sprzęt posiada ergonomiczną podkładkę pod nadgarstki pasującą do całej długości klawiatury.
Sprzęt w obydwu wersjach jest dostępny od 6 października 2020 roku. Model z klawiaturą numeryczną został wyceniony na 149.99 euro (672 zł), a wariant bez powierzchni numerycznej na 109.99 euro (478 złotych). Na obecną chwilę nie znamy oficjalnych polskich cen produktów.