Nvidia właśnie ogłosiła, że przekłada debiut swoich kart z serii RTX 3070 na 29 października. Początkowo planowano, aby produkt trafił do graczy za niecałe dwa tygodnie. 
Producent komentuje, że spowodowane jest to ogromnym zainteresowaniem graczy, a firma chce zapewnić odpowiednią liczbę egzemplarzy dla wszystkich zainteresowanych. To samo tyczy się również wszystkich kart niereferencyjnych, najwcześniej otrzymamy je 29 października. Opóźnienie może być spowodowane również przez doniesienia, że karty z rodziny Ampere, miały sporo problemów ze stabilnym działaniem. Winą za to obarcza się złe kondensatory.

Prawdopodobne wydaje się, że Nvidia daje więcej czasu swoim partnerom, aby mieli szansę wszystko dokładnie przetestować. Co z kolei pozwoli wprowadzić na rynek bardziej dopracowane modele, które nie powodują błędów.

Przypominamy, że karta wyposażona jest w 5888 jednostek CUDA. Taktowanie bazowe wynosi 1,5 GHz, oraz 1,73 GHz w trybie boost. Dodatkowo karta posiada 8 GB pamięci GDDR6. Nvidia rekomenduje używanie do tego modelu zasilacza o mocy co najmniej 650 W. Cena to z kolei 2359 złotych. Firma deklaruje, że model 3070 jest mocniejszy od obecnie najbardziej wydajnej karty - RTX 2080Ti.