Od jakiegoś czasu po internecie krążą pogłoski o cenie karcie rozszerzeń Seagate Storage przeznaczonej do Xbox Series X i Series S. Wczoraj informowaliśmy o tym, że niesprawdzone informacje prawdopodobnie są nieprawdziwe, ale dopiero teraz możemy potwierdzić oficjalne szczegóły przygotowane z myślą o naszym kraju.

Omawiany produkt rozszerzy dostępną pamięć konsoli o 1 TB. W oficjalnym sklepie Microsoftu karta kosztuje 1 059 złotych. Urządzenie będzie dostępne od 10 listopada, więc nie będzie żadnego problemu, aby kupić jednocześnie nowego Xboksa i dodatkowy dysk.„Karta rozszerzenia pamięci Seagate do konsoli Xbox Series X zapewnia dodatkowy 1 TB pamięci zewnętrznej przy zachowaniu tej samej wysokiej szybkości i wydajności co w przypadku wewnętrznego dysku SSD konsoli” - zapewnia Microsoft.

Oczywiście zakup Seagate Storage Expansion Card jest wyłącznie opcjonalny — konsola bez problemu będzie działać ze wbudowanym dyskiem.

Co istotne, na Xbox Series X oraz Series S będą działać gry z Xboksa One, Xboksa 360 oraz pierwszego, klasycznego Xboksa. Dzięki pełnemu wsparciu dla wstecznej kompatybilności, produkcje ze starszych konsol najprawdopodobniej będzie można bez problemu uruchamiać i przechowywać za pośrednictwem standardowych dysków USB.

Warto jednak pamiętać, że wszystkie nowe tytuły stworzone z myślą o nowej generacji mogą być zapisane jedynie w wewnętrznej pamięci urządzenia lub właśnie omawianej karcie rozszerzeń Seagate