Daniel Ahmad znany na Twitterze jako ZhugeEX opublikował na swoim profilu informacje dotyczące nowej generacji konsol Sony Playstation 5 oraz Playstation 5 Digital Edition. Z dużym prawdopodobieństwem w przyszłym tygodniu podczas PAX East, na którym Sony będzie miało swoje wydarzenie, spodziewać się możemy zasypywania nas informacjami dotyczącymi konsoli.

Jeden z dystrybutorów w Hong Kongu posiada już kompletne dane dotyczące zawartości pudełka PS5, które opublikował Daniel Ahmad.

W pudełku znajduje się konsola, kontroler Dual Sense, kabel HDMI, przewód USB, przewód do zasilania, instrukcje oraz zainstalowaną grę Astro’s Playroom. Podobno w pudełku ma pojawić się również „Base” będący podstawką, którą widzimy na dotychczas publikowanych materiałach.

Społeczność graczy dostrzegła brak akcesoriów w postaci słuchawek. Powodem tego może być fakt, iż kontroler Dual Sense ma nam służyć do komunikacji. Wcześniej pojawiały się informacje dotyczące patentów, które miały pozwalać na bezproblemową komunikację ze znajomymi.

Warto nadmienić, że w ostatnim czasie Sony nie zdecydowało się na zwiększenie pojemności dysku SSD oraz pojawiły się pierwsze numery modeli Playstation 5: CFI-1015A i CFI-1015B.

Autor Tweeta zasugerował, że zna już cenę konsoli, więc możliwe, że zostanie ona udostępniona w każdej chwili.