Jest wiele ledowych rzeczy, świecących w różnych kolorach takie jak na przykład myszki, klawiatury czy słuchawki, które sprzedawane są jako ,,specjalne dla graczy". Japońska firma Spec Computer postanowiła wykorzystać ten patent i ogłosiła, że wyda specjalne ledowe gamingowe maseczki o nazwie illumi-ON.

Rodzi się jednak pytanie – po co? Okazuje się, że producent chce stworzyć maseczki specjalne na tak zwane LAN Party, żeby gracze w czasach pandemii koronawirusa nadal mogli spotykać się w dużych grupach z innymi, wspólnie grać, tworzyć takie imprezy, a przy tym jednocześnie dobrze wyglądać.

Maseczki bowiem mają mieć za zadanie jedynie ładnie wyglądać. Nie są przeznaczone do użytku medycznego. Ma to być jedynie dodatek modowy, bo przez to, że mają wbudowaną elektronikę, nie mogą być prane. Dlatego twórcy zalecają używać ich z filtrem lub gazą.Producent mówi, że maseczki mogą być wykorzystywane w innych specjalnych wydarzeniach, na przykład na koncercie czy festiwalu. Maseczki mają wyjść w Japonii pod koniec tego miesiąca w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym oraz białym. Będą mogły świecić się w 7 różnych kolorach. W maseczkach wbudowany jest sterownik, znajdujący się po prawej stronie, dzięki któremu użytkownicy będą mogli dostosowywać kolory oraz będą mogli wybierać z czterech różnych wariantów oświetleniowych. Cena wynosić będzie 2970 jenów, czyli około 100 złotych.


Źródło: femitsu.com
Grafika: spec-computer.co.jp