Inteligentne opaski Xiaomi niewątpliwie odniosły bardzo duży sukces. Dzięki połączeniu przystępnej ceny z mnogością funkcji, znanych z dużo droższych urządzeń, zaskarbiły sobie przychylność konsumentów. Kolejna odsłona zadebiutuje po raz pierwszy w Chinach, premierę zaplanowano na 11 czerwca.
Do premiery jeszcze ponad tydzień, ale już teraz wiemy, co zaoferuje nam nowa inteligentna opaska od Xiaomi.

  • Wyświetlacz będzie większy niż w poprzedniku
  • Wsparcie Google Pay
  • Czujnik SpO2
  • Obsługa Amazon Alexa

Mi Band 5 będzie miał dotykowy wyświetlacz OLED o przekątnej 1,2 cala. Przypomnijmy, że poprzednia wersja oferuje mniejszy, 0,95-calowy wyświetlacz. Po internecie krążą także plotki o możliwym aparacie, co może sugerować wsparcie między innymi, dla odblokowywania twarzą. Wyciek sugeruje, że wspomniane urządzenie będzie wyposażone w obsługę NFC dla płatności zbliżeniowych takich jak Google Pay. Niestety, jeszcze nie wiadomo, czy sprzęt będzie wspierał także inne metody płatności zbliżeniowej. Urządzenie może być wyposażone w czujnik saturacji, który będzie mierzyć wysycenie tlenem hemoglobiny krwi tętniczej, czyli ogólne natlenienie organizmu. Funkcja ta, umożliwi sprawdzenie efektywności treningu, a także... usprawni obserwację cyklu miesiączkowego.

Xiaomi planuje również dodać globalną obsługę asystenta głosowego Amazon Alexa w nowej opasce. Mi Band 4 co prawda, także posiada asystenta głosowego, ale jest to możliwe tylko w chińskich wersjach produktu.

Producent nie podał jeszcze informacji o globalnej dostępności, jednak znając Xiaomi, możemy sądzić, że z całą pewnością sprzęt trafi bardzo szybko do oficjalnej, polskiej dystrybucji. Zapowiada się na to, że nowy "Mi Band" będzie sporym zagrożeniem dla inteligentnych zegarków - szczególnie tych tańszych.

Źródło: 1