Masayasu Ito wystąpił we wspomnianym filmie, który został udostępniony przez oficjalne konto marki w serwisie YouTube. Wiceprezes Sony Interactive Entertainment na materiale wideo rozkręca PlayStation 5 i jednocześnie omawia każdy element we wnętrzu konsoli.
Najprawdopodobniej podobny film ujrzelibyśmy na fizycznych targach, jak jednak wiadomo, ze względu na panującą sytuację związaną z pandemią jest to niemożliwe. Mimo wszystko japoński gigant zapewnia, że ważne jest, aby klienci mogli rzucić okiem na nadchodzącą konsolę jeszcze przed premierą.

Firma Sony podkreśla:

Zbliża się listopad, a my nie możemy doczekać się premiery PlayStation 5. Dzisiaj chcielibyśmy, abyś rzucił okiem na wnętrze konsoli, a więc również na magię dziejącą się w środku dzięki której, już w okresie świątecznym, doświadczysz piękna gier.


Dzięki temu materiałowi wideo, japoński gigant pragnie przedstawić wszystkim konsumentom, w jaki sposób zintegrowano autorską technologię firmy z całą konstrukcją.

Firma zapewnia, że dokonanie skoku generacyjnego jest nieuniknione, ale aby go osiągnąć, Sony musiało bardziej niż kiedykolwiek zrównoważyć każdy aspekt PlayStation 5 - od zmniejszenia poziomu hałasu po poprawę wydajności chłodzenia.
Potwierdziły się także pogłoski — rdzeń nowej konsoli Japończyków chłodzony jest ciekłym metalem, a boczne panele urządzenia są wymienne. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy w przyszłości takie rozwiązanie umożliwi zmianę koloru obudowy, czy jest to tylko ułatwienie serwisowania i konserwacji konsoli.
Sony zdradza również, jakie argumenty stoją za takimi decyzjami:

Nasz zespół ceni przemyślaną, pięknie zaprojektowaną architekturę. Wewnątrz konsoli znajduje się struktura wewnętrzna, która wygląda schludnie i prosto, co oznacza, że ​​nie ma zbędnych komponentów, a konstrukcja jest jednocześnie wydajna. W rezultacie jesteśmy w stanie osiągnąć nasz cel, czyli stworzenie wysokiej jakości perfekcyjnego produktu.


Ponadto ujawniono także inne funkcjonalności urządzenia takie jak specjalne otwory zbierające kurz i brud ze środka konsoli oraz opcjonalne wejście dla dysków SSD.
Łatwo dostępny dodatkowy slot na interfejs M.2 ze wsparciem dla PCIe 4.0 najprawdopodobniej umożliwi bezproblemowe i intuicyjne rozszerzenie dostępnej przestrzeni dyskowej PlayStation 5. 

Trzeba przyznać, że na ten moment nowa konsola Sony prezentuje się bardzo interesująco.